Jdi na obsah Jdi na menu
 


     Dne 4.7.2004 jsem v Ostravě-Porubě založil fotbalový klub FK Ostrava Poruba.

     Ovšem založení nebylo vůbec jednoduché. Hlavním problémem bylo ale vystavění klubového centra a stadionu. S tím mi výrazně pomohli sponzoři, kteří přispěli nejen finančně: LEVEL, SCORE a GameStar, kteří se zasloužili také o propagaci v novinách; dále EA Sports a Fifa Football 2005, ti pomohli s technickou podporou a také s mezinárodní propagací fotbalového celku na sportovních kanálech a také v novinách a časopisech. TOSHIBA zajistila technické vybavení všech budov a stadionu FK Poruby. Dalším významným sponzorem se stal Adidas s.r.o., kteří přispěli opravdu velkou sumou peněz. Stali se tak dodavatelé dresů týmu a také se začali podílet na výrobě dárkových předmětů pro fanoušky (např.: dresy, šály, trička,...). Nejvíce ale týmu pomohl obchodní řetězec TESCO, díky které jsem mohl vystavět mnoho důležitých budov. Díky výrazné pomoci se pak firma stala hlavním sponzorem týmu. Dostali také výhradní právo provozovat stánky na stadioně i v okolí, dostali také nabídku postavit obchodní centrum přímo v sousedství stadionu. Přivedl jsem do týmu také sponzory: Společnosti Sareza Ostrava s.r.o. děkujeme za spolupráci s budováním klubového zařízení a také s výstavbou nového stadionu na místě bývalého Stadionu VOKD, který byl ve vlastnictví právě Sarezy. Dalším partnerem se stalo ostravské velkoobchodní centrum Všehoobchod s.r.o..

     Poté jsem začal s výstavbou stadionu, který měl mít po dokončení kapacitu něco přes 13 tisíc sedících diváků. Postavil jsem také parkoviště pro 40 000 míst a 11 dalších budov: Klubové centrum FK Poruby, Dorostenecké centrum FK Poruby, Obchod s reklamními předměty týmů FK Poruba - Adidas s.r.o., Lékařské a rehabilitační centrum ve spolupráci s FNsP Ostrava-Poruba, Tréninkové centrum FK Poruby, Jazyková škola ve spolupráci s VŠB, Restaurace U Stadionu FKP, Cestovní kancelář Všehoobchod s.r.o.a Informační centum FK Poruby. 

     Poté jsem se také soustředil na hráče. Po inzerátech v novinách a na internetu se ozvalo 50 fotbalistů. Další pak přišli z okolních fotbalových klubů. Z FC Baníku Ostrava přišli 4 hráči, z FC Vítkovic 2, 3 hráči ze Svinova. Ze sousední VOKD Poruby ke mě přešli 4 hráči, po jednom hráči pak přišlo z FC Vratimova, FC Ostravy-Jih (např.: Budislav Pokoj), FK Frýdku-Místku a Ostravy-Hrušova. Většinou se jednalo o dorostence a žáky, jen 18 fotbalistů přišlo do "A"-Týmu. Jelikož nemám "B"-Tým, tak před začátkem celý kádr zredukuju a seženu další posily - nakonec odešli 3 hráči a do týmu přišlo 10 nových posil. (Masivní odchod méně vytížených hráčů přišel až v polovině 2. sezóny.).

     Také jsem najal některé lidi do realizačního týmu. Mým asistentem se stal Richard Drobný - bývalý asistent v FK Marile Příbram. Dostal na starost především trénink a  individuální práci s hráči. Jako trenéra brankářů jsem najal Petra Gersiho. Bývalý člen týmu AC Sparta Praha, Jiří Vaniak, se stal trenérem dorostu FK. Dále jsem najal 2 skauty, 2 vyhledávače dorostenců a žáku, manažera, obchodního ředitele. Ve spolupráci s FNsP Ostrava doktora, rehabilitačního terapeuta a psychologa. Dále pak ještě správce stadionu a vedoucího fan-clubu FK, těm ale občas do jejich práce budu zasahovat. Hlavně chci rozhodoval o vylepšování stadionu a o výši vstupenek na jednotlivé zápasy. S vedoucím fan-clubu pak budu občas projednávat případné akce pro fanoušky, vybavování autobusů a vlaků na venkovní utkání a taky organizování autogramiád. 

Zvolil jsem si také vlastní design dresů. Doma dres se svislými zeleno-bílými pruhy, černé trenýrky a zelené štulpny; venku zelený dres s bílým svislým pruhem, trenýrky černé a štulpny zelené. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

What is a common blood distress

(Ateaniphenia, 8. 10. 2018 6:51)

Poids est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre determination bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-cialis-marque/

Momentous Blood Press - Hypertension

(Adrashilla, 29. 7. 2018 10:36)

Pression arterielle est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre coeur bat, il pompe le sang par vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/achat-de-viagra-ou-de-cialis-en-europe/